Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de invaliditate

Buna seara,mă numesc Postu Ana Maria...am gradul 2 de handicap....am anus contra naturii(ileostoma)permanent de la vârsta de 13 ani....acum am 22 de ani și am și un copil(normal) de 2 ani și 7 luni....nu am lucrat niciodată/nu am cotizat...daca mă poate ajuta cineva să îmi spună dacă m.as putea încadra pentru pensia de invaliditate....aștept răspuns,va mulțumesc....
Fără un stagiu cat de mic de cotizare nu se poate beneficia de pensie de invaliditate.