avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 337 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Vanzare/ cumparare imobil
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Vanzare/ cumparare imobil

Buna ziua! Doresc sa vand un imobil si apoi sa cumpar un alt imobil in Bucuresti. As aprecia cateva detalii privind taxele (notar, TVA, impozit, etc) ce trebuie platite de vanzator/ cumparator pentru cele doua tranzactii. Rog explicati ! Va multumesc !
Ultima modificare: Sâmbătă, 21 Septembrie 2019
DanAlyna, utilizator

Alte discuții în legătură

Taxe vanzare casa iancumot iancumot Buna ziua, doresc sa vand o casa cu teren si as dori sa stiu ce taxe trebuiesc platite de vanzator si care de cumparator..multumesc (vezi toată discuția)
Impozit pe venit din vanzare apartament - persoana fizica wvf wvf Buna ziua, Datele problemei: - sora mamei mele mi-a vandut un apartament anul trecut-2010 in noiembrie (atat ea cat si eu suntem persoane FIZICE, nu firma, ... (vezi toată discuția)
Taxe notariat Bart Bart buna ziua, doresc sa cumpar o garsoniera. vreau sa stiu ce taxe trebuie sa platesc eu, ca si , cumparator. de asemenea ce taxe revin de plata ... (vezi toată discuția)