Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Urlete, lătrături și altele asemenea noaptea: unde ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Urlete, lătrături și altele asemenea noaptea: unde aș putea să mă adresez pentru un câine care deranjează în bloc?

Buna ziua,

Unde as putea sa ma adresez pentru un caine care deranjeaza in bloc? Urlete noaptea, latraturi noaptea si altele asemenea. Am incercat cu vorba buna, degeaba.

Politie, pentru deranjarea linistii publice? Protectia Animalelor, pentru ca in mod evident este un caine chinuit si neingrijit? Cine ar putea sa ma ajute sa pot totusi dormi dupa 2 luni de ascultat urlete noaptea?

Va multumesc pentru raspuns.
Manuela Rășină, administrator
Buna ziua,
Cred ca institutiile enumerate de dvs. mai sus, altele nu vad...
Faceti o plangere scrisa la fiecare din ele. Daca aveti vecini care sa va sustina...cu atat mai bine.
Asa voi face. Va multumesc.
Sesizati oficial autoritatea politiei departamentul politia animalelor
Exista acest departament? Super! Multumesc.
Daca sunteti din Bucuresti, la [ link extern ] .
Acum, e posibil ca acel catel sa fie unul "latrator" de felul lui, desi iubit si ingrijit.
Incercati sa discutati cu politia si proprietarul asupra obligarii dresarii animalului. Un dresor inteligent stie sa elimine factorii de stress si sa invete animalul sa se comporte mai calm.