avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Urlete, lătrături și altele asemenea noaptea: unde ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Urlete, lătrături și altele asemenea noaptea: unde aș putea să mă adresez pentru un câine care deranjează în bloc?

Buna ziua,

Unde as putea sa ma adresez pentru un caine care deranjeaza in bloc? Urlete noaptea, latraturi noaptea si altele asemenea. Am incercat cu vorba buna, degeaba.

Politie, pentru deranjarea linistii publice? Protectia Animalelor, pentru ca in mod evident este un caine chinuit si neingrijit? Cine ar putea sa ma ajute sa pot totusi dormi dupa 2 luni de ascultat urlete noaptea?

Va multumesc pentru raspuns.
Ultima modificare: Joi, 26 Septembrie 2019
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: kgbreaker , utilizator 21:53, 9 Octombrie 2019
Buna ziua,
Cred ca institutiile enumerate de dvs. mai sus, altele nu vad...
Faceti o plangere scrisa la fiecare din ele. Daca aveti vecini care sa va sustina...cu atat mai bine.
Asa voi face. Va multumesc.
Sesizati oficial autoritatea politiei departamentul politia animalelor
Exista acest departament? Super! Multumesc.
Daca sunteti din Bucuresti, la [ link extern ] .
Acum, e posibil ca acel catel sa fie unul "latrator" de felul lui, desi iubit si ingrijit.
Incercati sa discutati cu politia si proprietarul asupra obligarii dresarii animalului. Un dresor inteligent stie sa elimine factorii de stress si sa invete animalul sa se comporte mai calm.

Alte discuții în legătură

Buna ziua, ce șanse sunt sa rezolv o problema cu vecinii de ... Stefanc1977 Stefanc1977 Buna ziua . ce șanse sunt sa rezolv o problema cu vecinii de deasupra . nu respecta orele de liniște . copilul tropăie , aruncă bile pe parchet , inclusiv ... (vezi toată discuția)
Problema cainilor crescuti in apartament + problema medicala AlexPetru AlexPetru O persoana care a suferit un atac cerebral, este in perioada de recuperare si nu poate sa isi gaseasca linistea din cauza cainilor din apartamentul de ... (vezi toată discuția)
Problema caini maidanezi cosmindaniel12 cosmindaniel12 Buna ziua! Am o problema complexa si delicata cu niste caini maidanezi. O haita de peste 10 caini este adapostita in curtea Gradinitei de Copii nr.264, ... (vezi toată discuția)