Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort fără acord
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort fără acord

Pot divorta de sotul meu, chiar daca el nu e de acord, pe motivul ca a savarsit adulter?
Da, puteti divorța pe calea instanței de judecată chiar daca soțul dvs nu este de acord. Prin adulterul comis puteti obtine divorțul din culpa lui exclusiva putând solicita inclusiv daune morale pentru prejudiciul adus fata de familie si prietenii comuni. Ne puteti contacta pentru o consultanță sa cunoastem pe larg situația și să vă sfătuim in concret raporta la situația actuală: daca sunt si minori rezultați din căsătorie, daca aveti bunuri de partajat etc, sau puteti contacta orice alt avocat de pe forum.
Desigur, solicitați desfacerea căsătoriei din culpa exclusivă a soțului!
Aveți martori cu privire la adulter?