Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Activitate de inchiriere de autovehicule prin PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Activitate de inchiriere de autovehicule prin PFA

Buna ziua!
Va rog ajutati-ma in problema urmatoare: un prieten are un PFA cu activitatea de Transporturi cu taxiuri (CAEN 4932) si daca ar vrea sa inchirieze masina lui pt persoane fizice/PFA este de ajuns sa introduca activitatea de închiriere şi leasing cu autoturisme şiautovehicule rutiere uşoare (CAEN 7711). Pt aceasta activitate ce diploma trebuie? Poate sa fie de ajuns Diploma de bac?
Daca va fi introdusa activitatea poate sa faca contracte atat cu pers fizice,PFA cat si cu cele juridice?
Multumesc pt raspunsuri
Va rog dati-mi un raspuns.
Multumesc