Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA poate sa inchirieze masina proprie?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA poate sa inchirieze masina proprie?

Buna ziua!
Sa ma jutati va rog daca este legal ca o PFA sa inchirieze masina proprie, daca introduce in activitate CAEN-ul 7711 Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare. Ce diploma este necesara pt aceata activitate?
In momentul prezent activitatea este: 4932 Transporturi cu taxiuri.

Multumesc mult anticipat pt raspunsuri
Poate sa o inchirieze !
Nu este nevoie de nicio diploma .
Costinel Burca, Contabil
multumesc
o SC cu cod caen 4941 transport intern si international de marfuri, poate sa si inchirieze un camion unui PFA ?
daca are in obiectul de activitate secundar si inchirierea activelor proprii sau mijloacelor de transport atunci se poate inchiria, verificati la activitatile secundare care le aveti cuprinse in actul constituitiv sau actele aditionale ale firmei