Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 codul 6024 la SRL
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

codul 6024 la SRL

buna ziua!

as dori sa stiu si eu daca acest cod este bun in cazul in care firma vrea sa inchirieze prin contract de comodat niste masini de la o persoana fizica si sa le inchirieze ea pe urma la o alta firma? masini cu 7 si 5 locuri. sau ii trebuie un alt cod caen? si care ar fi acesta?

va multumesc foarte mult!
Buna ziua,

Incercati sa va uitati si pe la codul caen 7711 - Activitati de inchiriere si leasing cu autoturisme si autovehicule rutiere usoare. Codul caen 6024 puteti sa-l treceti la activitati secundare in conditiile incare potentiialii clienti vor dorii ca maina inchiriata sa aiba sofer.

Succes,
7711 sau 7110? ca am vazut ca amandoua sunt cu inchiriei. s-au mai schimbat codurile astea caen?
si acest cod 7711 permite inchirierea de catre firma de la persoana fizica a autoturismelor si reinchirierea lor catre alte firme?

multumesc frumos.