avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 414 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... PROTECTIA CONSUMATORULUI
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

PROTECTIA CONSUMATORULUI

Buna dimineata, intrebare !
Am avut o reclamatie la ANPC de unde am primit raspunsul :
"Operatorul economic a fost sanctionat contraventional conform legislatiei in vigoare."
Am posibilitatea sa aflu mai mult ??? Sau cum a fost sanctionat ? Cu ce suma ?
Cel mai recent răspuns: inger_parasit2013 , utilizator 12:43, 31 Octombrie 2019
~ Conținut șters la cerere ~
La cate se intampla in tara noastra .... de unde stiu eu ca este adevarat ????
Nu avem dreptul sa stim exact ?
daca vreti sa mai obtineti ceva de la operatorul economic va puteti indrepta impotriva lui in instanta.
Va multumesc !!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Actiune indreptata impotriva anpc nyusziful nyusziful Buna ziua. Daca v-ati confruntat cu asemenea situatii, va rog sa ma indrumati in situatia in care ma aflu. In cursul anului 2015 am achizitionat un ... (vezi toată discuția)
Produse contrafacute partener emag nikitau nikitau Bună, Recent am comandat de pe emag (de la unul dintre partenerii lor terțe părți) un ghiozdan. După ce am primit produs am constat ca el este ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am primit de la anpc un raspuns favorabil la reclamatia ... CSORIK ILONA CSORIK ILONA Buna ziua, Am primit de la ANPC un raspuns favorabil la reclamatia mea. Operatorul economic a fost sanctionat contraventional si obligat la restituirea ... (vezi toată discuția)