Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Deschidere aprozar
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Deschidere aprozar

Buna ziua, locuiesc la curte si as vrea sa deschid un aprozar, deci spațiu as avea, care sunt pasii de urmat? Ce acte imi trebuie? Multumesc
Maria Uzun, utilizator
Va infintati o Intreprindere Individuala cu sediul dar si activitatea autorizata la adresa de domiciliu. Veti folosi codul caen 4721 comert cu amanuntul al fructelor si legumelor proaspete, in magazine specializate Aceasta clasa include: -vanzarea cu amanuntul de fructe si legume proaspete -vanzarea cu amanuntul de fructe si legume conservate
Veti incheia un contract de comodat prin care veti pune la dispozitie dumneavaostra ca proprietar al casei, o camera atat pentru sediul social dar si pentru activitatea efectiva prevazuta de acel cod caen. Trebuie sa fie o camera separata de cea de locuit.
Alte informatii pentru inregistrarea Intreprinderii Individuale la registrul comertului gasti la adresa [ link extern ]