Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Fond rulment si fond reparatii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Fond rulment si fond reparatii

Buna ziua! Se platesc obligatoriu aceste fonduri de catre locatari si daca nu se achita, se calculeaza penalitati?Multumesc.
Da, sunt obligatorii si da, genereaza penalitati.
Si daca nu le platesc ce se poate intampla?ma da in judecata?
La un moment dat, da. Ati participat la vreo sedinta a Adunarii Genrale in care s-au stabilit fondurile si conditiile, etc?
Nu s au afisat niciodata cand cum se fac aceste sedinte.Totul sa facut intre ei.
Care intre ei?