Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am ambii părinți și fratele decedați. Cum intru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am ambii părinți și fratele decedați. Cum intru în posesia apartamentului moștenit?

Avand ambii parinti decedati si fratele de asemenea cum intru in posesia apartamentului mostenit? Va multumesc
Manuela Rășină, administrator
Prin dezbaterea succesiunii după ambii părinți și după frate.
Da, daca sunteti unic mostenitor mergeti la notar.
ce v-a impiedicat pana acum sau cine, sa intrati in posesie ?
Fratele meu era casatorit farà copii. Nu stiu nimic de fosta sa sotie. Stiu ca è plecata afara si recasatorita. Cum pot proceda? Va multumesc.

gi-jane2, moderator
La data decesului erau căsătoriți? Ca v-ati exprimat "fosta sotie".