avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am ambii părinți și fratele decedați. Cum intru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am ambii părinți și fratele decedați. Cum intru în posesia apartamentului moștenit?

Avand ambii parinti decedati si fratele de asemenea cum intru in posesia apartamentului mostenit? Va multumesc
Ultima modificare: Duminică, 10 Noiembrie 2019
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: DinuX , utilizator 07:52, 15 Noiembrie 2019
Prin dezbaterea succesiunii după ambii părinți și după frate.
Da, daca sunteti unic mostenitor mergeti la notar.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
ce v-a impiedicat pana acum sau cine, sa intrati in posesie ?
Fratele meu era casatorit farà copii. Nu stiu nimic de fosta sa sotie. Stiu ca è plecata afara si recasatorita. Cum pot proceda? Va multumesc.

Ultima modificare: Vineri, 8 Noiembrie 2019
gi-jane2, moderator
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
La data decesului erau căsătoriți? Ca v-ati exprimat "fosta sotie".

Alte discuții în legătură

Mosteniri ghindaf ghindaf situatia: casa cumparata cu contract vazare cumparare de la bunica catre noi proprietari: tata pe atunci casatorit cu mama mea si al 2 lea proprietar: fratele ... (vezi toată discuția)
Partaj succesoral mihaimen mihaimen Stimate Doamne/Stimati Domni AVOCATI/CONSILIERI JURIDICI Am o problema de familie: am fost 5 frati dintre care 1 a ramas in curtea parinteasca. In anul 1990 a ... (vezi toată discuția)
Mostenire, succesiune orsaia2006 orsaia2006 Buna ziua,am si eu o intrebare ,daca ma puteti ajuta ....am un frate care a decedat acum 7 ani ,iar sotia nu a deschis succesiune ,acum 1 luna a decedat si ... (vezi toată discuția)