Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Acord de confidentialitate intre persoane fizice
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Acord de confidentialitate intre persoane fizice

Buna ziua,

Se poate intocmi un act ce sa ateste confidentialitatea unor date intre doua persoane fizice? Daca da, mi-ai putea da un exemplu va rog ?

Problema mea este urmatoarea: Impreuna cu un coleg am inceput sa lucram la o aplicatie (ideea si bussiness logic-ul este complet a lui, codul este integral al meu). Intre timp au aparut niste discutii si am decis sa nu mai continuam impreuna. As dori sa intocmesc cu el un anume act, unde suntem acoperiti amandoi. Eu nu o sa ii folosesc ideea pentru a incepe o alta colaborare iar el nu imi va folosi codul scris pentru a-si continua ideea cu altcineva.

Multumesc
Buna ziua,
Cel mai bine, dupa parerea mea, ar fi sa mergeti impreuna la un avocat si sa va redacteze acesta unul, cu drepturi si obligatii clare pentru fiecare parte, precum si cuantumul daunelor ce le va plati cel ce le incalca.
Buna ziua,

Va multumesc pentru raspuns, o sa contactez un avocat si vom intocmi un acord la acesta.

O zi buna