avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Numar zile stagiu cotizare in cazul orelor lipsa ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Numar zile stagiu cotizare in cazul orelor lipsa program

Buna ziua,
iau ca exemplu un salariat care are program de lucru 8 ore/zi. In luna octombrie 2019 a lucrat 22 zile si intr-o zi a venit la munca 2 ore si a plecat.
Cate zile de stagiu de cotizare are salariatul in acast caz, 22 sau 23?

Alte discuții în legătură

Somaj angajat cu 4 ore donachiriac donachiriac buna ziua! am o nelamurire, sunt salariata cu 4 ore din 2012, incepand cu 17.07.2015 am incetat activitatatea si am intocmit toatae documentele p;tr somaj. ... (vezi toată discuția)
Stagiul de cotizare în cazul unui contract de muncă cu timp parțial de 4 ore pe zi Cristina_Ana Cristina_Ana Bună seara, Am lucrat cu program parțial de 4 ore pe zi în perioada 01.04.2001- 01.03.2003. Conform precizărilor CNPP: ,,In perioada 01.04.2001- ... (vezi toată discuția)
Baza de calcul concedii medicale maria_mary maria_mary Buna ziua! Am un angajat care are certificat de concediu medical. El are urmatoarea situatie: certificat medical luna octombrie 2011, este angajat de pe 14 ... (vezi toată discuția)