avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 156 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Foto in dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Foto in dosar penal

Buna seara. Intr un dosar penal, reprezentantul partii adverse respectiv inculpatul a depus la dosar fotografii cu fiica mea fara a a avea acceptul meu. Foto nu sunt utile cauzei. Mentionez ca fiica este minoră. Cum răspunde persoana responsabilă ca a depus acele poze fără acceptul meu?
Cel mai recent răspuns: reclamant2013 , utilizator 18:02, 27 Noiembrie 2019
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fotografii minor utilizate fara consimtamantul reprezentantului legal Elena Anghelescu Elena Anghelescu Sunt avocat intr-o cauza avand ca obiect 'stabilire program vizitare minor\". Clientul meu imi este si amic si in aceasta vara intr-unul din putinele momente ... (vezi toată discuția)
Expert mincinos. ce se poate face? - rolul fotografiilor intr-un raport de expertiza tehnica judicara. LuchianSeb LuchianSeb Buna ziua ! Speta ar fi in felul urmator: Intr-un proces civil sunt depuse ca probe niste fotografii care arata (dovedesc) foarte clar o anumita situatie. ... (vezi toată discuția)
Cum pot da in judecata un site web? EnErGyZaNt EnErGyZaNt Salut,asa cum vede/ti in titlu as dori informatii cum as putea da in judecata un site web,deoarece am incarcat ceva bani la ei(700 euro) si sunt blocat nu mai ... (vezi toată discuția)