Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Recuperare cont dezactivat de facebook
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Recuperare cont dezactivat de facebook

Pe 4 sept.2019 am postat cateva poze cu haine de pe un site , altul decat cel care mi.a raportat profilul.Pe 24.10.2019 facebook mi-a dezactivat contul pentru ca am incalcat regulile....mda , cate porcarii sunt pe facebook m-au gasit taman pe mine.Mi se pare o nedreptate , le.am trimis n apeluri si doar de 3 ori mi s.a raspuns nu stiu de catre cine (cred ca roboti) ca altcineva nu e in stare.Am incetat sa le mai trimit pentru ca nu are rost.Iarasi pe asa zisa pagina a lor de ajutor , sincer nu prea e nimic de ajutor acolo, singurul lucru care l.am inteles e ca daca incalci regulile stai 30 zile blocat dar se pare ca nu e asa.Mie imi apare doar ca "your facebook has been disabled " ceea ce am inteles de la altii ca e doar temporar dar nu prea cred iar cu cei de la Fb nu prea ai cu cine sa vorbesti.Degeaba e cea mai mare companie ca nu ai nicium fel de ajutor sau raspuns clar.Atat as vrea sa stiu cat dureaza pana il reactiveaza (nu 2-7 zile sau 21-28-30 zile , aceste zile sunt pentru cei care isi dezactiveaza personal fb ) sau sa stiu daca a mai fost cineva in cazul meu si cum a recuperat contul sau daca inca mai e cineva in situatia mentionata de mine.Multumesc!
Eu am recuperat contul de FACEBOOK doar după ce le-am trimis o fotografie a buletinului de identitate.
Dapix, utilizator
Bună, ai rezolvat ceva? În aceeași situație sunt și eu, nu mai știu ce sa fac cum fac un cont la 15 minute e pa
Contul meu FB vechi din anul 2012 creat ,este dezactivat. .Condider ca sa produs o greseala .Numele este real .Nu am încălcat standardele comunității FB .Cum pot sami recuperez contul Fb.?.multumesc .Am trimis la Cei de la FB buletinul. Nenumarate Emailul,si nici un răspuns. .Nu se poate asa ceva .
Corina Ursache, utilizator
Buna nu am rezolvat nimic.Aveam alt cont si continui cu acela.Cred ca le.am trimis sute de mailuri dar nimic.

Unicka20 a scris:

Bună, ai rezolvat ceva? În aceeași situație sunt și eu, nu mai știu ce sa fac cum fac un cont la 15 minute e pa

Da stiu ca si eu am incercat sa fac alt cont dar noroc ca aveam altul de mai mulți ani.Sincer nu stiu ce sa faci decât să aștepți.Depinde de ce ti l.au închis....
Unicka20 a scris:

Bună, ai rezolvat ceva? În aceeași situație sunt și eu, nu mai știu ce sa fac cum fac un cont la 15 minute e pa