Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Recuperare cont dezactivat de facebook
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Recuperare cont dezactivat de facebook

Am contul dezactivat de pe 24.10.2019 pentru ca le.am incarcat regulile.Facebook a implementat cateva reguli :
Sa nu ai 7000 de conturi , sa nu postezi ceva criminal , suicidal (stim cam cati s.au omorat facand live deci ... Ma rog , sa nu postezi mortaciuni si alte prostii barem numai zic de fake news ca e la ordinea zilei pe fb dar se pare ca daca postezi nu cu rea intentie ceva pe fb legat de o marca comerciala gata ai incalcat regulile.)Mai intai au sters postarea si dupa aia intreg contul fara sa fiu anuntata.As vrea sa stiu daca si.a recuperat careva contul .... Peste 5 mil conturi cica ar fi eliminat mda...iar ei am inteles ca te urmaresc si dupa ce iti dezactiveaza contul , mi se pare o nedreptate !
Ca să recuperezi contul de Facebook trebuie sa trimiți la sediul lor copie cu buletinul de identitate.