Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Evacuare casa nationalizata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Evacuare casa nationalizata

Buna ziua!Am primit o notificare de la executor,precum ca in data de 20.03.2019 proprietarul a câștigat casa.Noi plătind pana azi chiria la ICRAL fara a ni se zice ca avem proprietar .In decizie scrie clar ca in 30 de zile trebuie sa părăsim imobilul ,care este vorba de un teren de 850 de m aici locuind mai multe familii.Contractele au expirat uni dintre noi aveau fisa de calcul,ce am putea face noi?Ne poate arunca pe timp de iarnă?
~ Conținut șters la cerere ~
Buna seara,
Din 20.03 si pana in 20.12 au trecut totusi 9 luni.
Cautati-va URGENT gazda. E casa omului si daca nu va intelegeti cu el la chirie atunci .... asta este.
ICRAL este desfiintat de circa 25 de ani, ma intreb institutia care v-a incasat chiriile de ce nu v-a informat la timp?
In afara de o contestatie la executare si de o actiune impotriva instittiei care v-a incasat chiria, nu prea aveti ce face.
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Buna seara!Noi acum am primit notificarea chiar dacă el a câștigat din martie.Si cei de la RAEDPP,nu ne au zis nimic .
gi-jane2, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
Ceea ce am primit este o notificare de la un executor.In cazul in care noi nu respectăm scrie ca vom suporta cheltuilile de judecată. Dar cei de la RAEDPP de ce ne au mai primit noi chiria daca decizia era luat din martie ?

gi-jane2, moderator