Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Montare interfon pe bani proprii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Montare interfon pe bani proprii

Bună ziua,
Dacă vreau să pun interfon la scara de bloc dar doar pentru apartamentul meu, bineînțeles din banii mei , este legal ?
Din 8 ap nu vrea nimeni și atunci eu plătesc tot îmi pun doar eu in apartament și lor le dau, tot din banii mei, cate o cheie de apartament.
Jonas1, utilizator
Pentru ca montati interfonul pe parte comuna, trebuie ca ceilalti sa fie de acord...scris!
Mergeti pe la fiecare, le explicati ca platiti dvs tot si sa va semneze.
Dar, dupa montare, veti plati lunar service-ul. Il veti plati tot dvs?
Eu il folosesc eu il platesc, restul cheie. Semnătura de la toți sau trebuie 50 +1 , in cazul de față inca 4 ap ?

vali m a scris:

Pentru ca montati interfonul pe parte comuna, trebuie ca ceilalti sa fie de acord...scris!
Mergeti pe la fiecare, le explicati ca platiti dvs tot si sa va semneze.
Dar, dupa montare, veti plati lunar service-ul. Il veti plati tot dvs?

50+1
Fara acordul tuturor proprietarilor si al asociatiei de proprietari ,legal nu puteti instala interfon
La asociație voi discuta, dar nu e același principiu si in cazul de față, daca 50+1 sunt de acord restul nu se supun majorității, ca la orice alta decizie luată de către locatari ?