Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate certificat handicap
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

certificat handicap

Buna ziua,in data de 18-12-2019 am obtinut certificat de handicap+500 de lei ptr gradul de handicap,de la comisie m-i sa spus ca in termen de 10 zile imi va veni certificatul prin posta acasa,astazi suntem in 17-01-2020 si nu am primit nici un raspuns de la primaria sect 5 bucuresti,Unde trebuie sa merg sa ma interesez,si cum vor calcula remuneratia baneasca,imi vor veni banii din urma ,nu inteleg.......
Nu trebuie să vă interesați nici unde, toate actele vor veni prin poștă.
Nu se calculează nici o remunerație bănească, indemnizația la gradul GRAV este fixă în cuantum de 500 lei.

Drepturile bănești le primiți începând cu ianuarie 2020, dar se plătesc cu o lună în urmă, astfel banii îi veți primi în luna februarie 2020 pentru luna ianuarie..