Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Evacuare ART 1033 CPC s.u
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Evacuare ART 1033 CPC s.u

Buna seara!Vom fi chemați in instanța pentru evacuare .Cam cât durează ?Proprietarul a câștigat terenul și casele de la READPP.Cat durează procesul și cât costa executorul am înțeles ca noi il vom plăti dacă nu ieșim .
E greu de aproximat,depinde de instanta unde se judeca,volumul de munca al acesteia etc.Oricum este o procedura de urgență care nu mai poate fi tergiversată ani de zile astfel cum se proceda în acțiunile pr drept comun.Probabil 4-5 luni max .Executorul poate sa coste 1500 -2000 de lei asa ca dvs faceti calculul daca se merita sau cu banii respectivi va platiti chiria 2-3 luni.