avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 350 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Evacuare ART 1033 CPC s.u
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Evacuare ART 1033 CPC s.u

Buna seara!Vom fi chemați in instanța pentru evacuare .Cam cât durează ?Proprietarul a câștigat terenul și casele de la READPP.Cat durează procesul și cât costa executorul am înțeles ca noi il vom plăti dacă nu ieșim .
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 11:10, 18 Ianuarie 2020
E greu de aproximat,depinde de instanta unde se judeca,volumul de munca al acesteia etc.Oricum este o procedura de urgență care nu mai poate fi tergiversată ani de zile astfel cum se proceda în acțiunile pr drept comun.Probabil 4-5 luni max .Executorul poate sa coste 1500 -2000 de lei asa ca dvs faceti calculul daca se merita sau cu banii respectivi va platiti chiria 2-3 luni.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Evacuare casa nationalizata Alexandragonaciu Alexandragonaciu Buna ziua!Am primit o notificare de la executor,precum ca in data de 20.03.2019 proprietarul a câștigat casa.Noi plătind pana azi chiria la ICRAL fara a ni ... (vezi toată discuția)
Drept civil - evacuare Lucian27 Lucian27 Buna ziua Locuiesc intr-un apartament cu contract de inchiriere pentru 1996/2000 in baza legii 17/1994, 2000- 2004 in baza legii 114 si og ... (vezi toată discuția)
Evacuare chirias rau platnic Get0dac Get0dac Buna ziua. Sunt in urmatoarea situatie: Acum trei ani am acordat un imprumut cu garantie imobiliara (o garsoniera), unei cunostinte. Din imprumutul initial ... (vezi toată discuția)