avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 302 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Acte notar pt apartament
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Acte notar pt apartament

Bună ziua! Eu si sotul dorim să trecem un apartament pe numele copilului dar acesta este minor. Cum putem proceda? Unul dintre noi trebuie să îl reprezinte? Aștept un răspuns. Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 13:27, 25 Ianuarie 2020
Buna ziua,
Mergeti la notar si va va explica fiecare pas.
Unul din parinti va avea calitatea de tutore

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara! va rog frumos sa ma îndrumați cu privire la următoarea ... alinagal27@yahoo.com alinagal27@yahoo.com Buna seara! Va rog frumos sa ma îndrumați cu privire la următoarea situație: sunt căsătorită și împreuna cu sotul meu avem doi copii: un băiat in ... (vezi toată discuția)
Situatie partaj deeaandreea deeaandreea sunt casatorita si am un copil minor pe numele caruia vreau sa cumpar un apartament. Banii pt achizitionarea acestuia vin de la tatal meu si au fost obtinuti ... (vezi toată discuția)
Se poate face un contract propriului copil minor pt un imobil? ofemeiedisperata ofemeiedisperata buna ziua.am si eu o mare problema,sper sa ma puteti ajuta. sunt casatorita si avem un copil de 6 ani.in timpul acestei casatorii am cumparat 2 imobile cu ... (vezi toată discuția)