Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract individual de munca.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract individual de munca.

Buna seara! As avea nevoie de o lamurire intr-o speta. la angajare, pe contractul individual de munca este mentionat pe langa felul muncii, atributiile postului - (cele prevazute in fisa postului anexa la cim ) si criteriile de evaluare, iar la fisa postului sa fie o anexa cu atributiile altui post prins in grila de salizare, ca o alta incadrare. Este obligatiriu a se face anexa la cim, pentru aceste atributii in plus prevazute altei functii/ incadrari, reprezentand un alt fel al muncii, daca salariatul a semnat ambele fise de post inca de la angajare? Stiu ca schimbarea felului muncii implica acordul salariatului, insa in cazul de fata, desi nementionat in cim, salariatul a semnat si aceasta anexa. Practic are o incadrare si atributiuni diferite conform COR.
VA MULTUMESC !
In c.i.m. sunt trecute doua functii ?
Nu. Una singura. Conform unui singur cod COR. O singura fisa de post, (F) , si o anexa privind criteriile de ecaluare (F1)
Acestea sunt trecute in cim. In realitate mai exista o anexa la fisa postului, privind atributiile unui alt post prins in grila de salarizare, confirm altui cod COR.
Cornel Vasile a scris:

In c.i.m. sunt trecute doua functii ?

Dvs indepliniti atributii pentru ambele functii ?
Da. Despre mine este vorba. Indeplines atributii pentru ambele functii.

Cornel Vasile a scris:

Dvs indepliniti atributii pentru ambele functii ?

Florentinian, utilizator
In acest caz, depuneti o instiintare la angajator privind aceasta situatie solicitand remedierea ei si/sau puteti sesiza si ITM-ul.