Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie persoane fara venit
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie persoane fara venit

Daca mama a nascut al treilea copil si nu a avut niciun venit anterior primeste indemnizatie? Mentionez ca sotul lucreaza.
Nu primește. Doar copilul primește 300 lei alocație.
Pentru sarcina anterioara a primit indemnizatie?
Ce statut a avut mama in ultimii doi ani anteriori celei de-a treia nașteri?
Din cate stiu, casnica
Intrebati exact si reveniti cu un raspuns sigur.
La raspunsul de mai sus, raspunsul este ca o sa beneficieze doar de alocatie.