Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Al treilea copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Al treilea copil

Buna ziua! Am doi copii acasă unul de 2 ani și 3 luni iar celălalt de 6 luni. Am aflat de curând ca sunt însărcinată și normal ar trebui sa nasc in Septembrie . Știe cineva sa îmi spună dacă am anumite benefici de la statul roman pentru ca o sa avem al treilea copil? O sa primesc doar acel supliment de 1250 de lei pentru ca se suprapune concediu care il am pentru copilul de 6 luni cu concediu care urmează sa îl am pentru al treilea copil? Mulțumesc
Buna ziua,
In principiu, o sa primiti in plus doar acel stimulent si alocatia copilului.
Intrebati la primarie daca exista vreun program in cadrul caruia sa primiti si alte "beneficii" ( o suma de bani, bunuri pentru copil...).
Veti primi doar acel supliment de 1250 de lei pentru ca se suprapune durata CCC.
Va mulțumesc pentru răspuns.