Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Rechemare in judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Rechemare in judecata

Buna seara am fost parata intrun poces si avocatul adversar nu a venit cu probe timp de un an tot a amanat judecatoru a suspendat cauza.ma pot chema din nou in judecata pe acelasi motiv la alta judecatorie?
Sfatul meu este sa va angajati avocat pentru o aparare calificata daca ajungeti iar la judecata.
Sunt detalii tehnice si avocatul se va descurca.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Repetati intrebarea!
Raspunsul a fost NU!
Va multumesc am avocat dar vroiam sa mai aud o parere la avocatu adversar nu ia placut ca a suspendat judecatorul cauza si a zis ca face plqngere desi de un an ii crre probe nu a adus si nici nu sa prezentat

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Sfatul meu este sa va angajati avocat pentru o aparare calificata daca ajungeti iar la judecata.
Sunt detalii tehnice si avocatul se va descurca.

Depinde ce este la dosar.
Legea se aplica in functie de argumentele concrete expuse pe cazul dedus judecatii si nu la modul general.
Doar avocatul care a studiat dosarul va poate informa.
Exista situatii in care si judecatorii gresesc.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat