avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 475 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Rechemare in judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Rechemare in judecata

Buna seara am fost parata intrun poces si avocatul adversar nu a venit cu probe timp de un an tot a amanat judecatoru a suspendat cauza.ma pot chema din nou in judecata pe acelasi motiv la alta judecatorie?
Cel mai recent răspuns: Gradmariana_92 , utilizator 18:05, 26 Februarie 2020
Sfatul meu este sa va angajati avocat pentru o aparare calificata daca ajungeti iar la judecata.
Sunt detalii tehnice si avocatul se va descurca.
Ultima modificare: Marți, 25 Februarie 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Repetati intrebarea!
Raspunsul a fost NU!
Va multumesc am avocat dar vroiam sa mai aud o parere la avocatu adversar nu ia placut ca a suspendat judecatorul cauza si a zis ca face plqngere desi de un an ii crre probe nu a adus si nici nu sa prezentat

Va multumesc am avocat dar vroiam sa mai aud o parere la avocatu adversar nu ia placut ca a suspendat judecatorul cauza si a zis ca face plqngere desi de un an ii crre probe nu a adus si nici nu sa prezentat
CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Sfatul meu este sa va angajati avocat pentru o aparare calificata daca ajungeti iar la judecata.
Sunt detalii tehnice si avocatul se va descurca.

Depinde ce este la dosar.
Legea se aplica in functie de argumentele concrete expuse pe cazul dedus judecatii si nu la modul general.
Doar avocatul care a studiat dosarul va poate informa.
Exista situatii in care si judecatorii gresesc.
Ultima modificare: Miercuri, 26 Februarie 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

Alte discuții în legătură

Plangere la cmas Gradmariana_92 Gradmariana_92 Buna seara am fost parata intrun proces insa avocatul partilor adverse au tot amanat un an procesele de pe o luna pe alta nu au adus nici o dovada si nau ... (vezi toată discuția)
Acident de munca în spania Marin_Vladulescu Marin_Vladulescu Am avut un acident de lucru în anul 2008 si am suferit doua operati de coloana. Cand am avut acidentu sefu ma dus la urgenta, am luat legatura cu un avocat ... (vezi toată discuția)
Solicitare proba cu detectorul de minciuni ElDanielo ElDanielo Buna Am o problema mare si chiar nu pot dormi cu zilele Acum\'s un an a fost o bataie la mine in cartier si am fost si eu prezent Persoana vatamata ma ... (vezi toată discuția)