Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... inchidere drum privat care deserveste spatiu comercial
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

inchidere drum privat care deserveste spatiu comercial

buna ziua

In 2019 am intrat in posesia 1 spatiu comerciale si 4 locuri de parcare aferente acestuia , in care am deschis 1 magazin alimentar. Spatiul comercial face parte dintr-un nr de 8 spatii comerciale si l-am cumparat inca din faza de proiectare.
Saptamana aceasta asociatia de proprietari m-a anuntat ca inchide si a si inchis drumul care trece prin fata magazinelor pentru ca asa au decis 50+1 dintre proprietarii apartamentelor din blocurile respective.
Ce pot face in aceasta situatie?
Barierele sunt actionate cu telecomanda si chiar daca mi-au dat si mie una este foarte dificil sa deschid la fiecare client bariera.Locuri de parcare nu sunt decat la mare distanta asa ca vanzarile mi-au scazut dramatic. va multumesc
natyvulcan, utilizator