Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Comisie disciplina blocata!?!
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Comisie disciplina blocata!?!

Buna ziua! E legal ca o comisie de disciplina sa nu se intruneasca pe motiv ca exista un proces penal pe rol ; mai precis in aprilie 2019 un functionar public dupa un schimb de replici a sarit la bataie la mine, iar eu am ripostat , doborandu l, in iulie 2020 am sesizat comisia institutiei si pana astazi nu am fost convocat , motivandu mi verbal jurista ca exista un proc penal de ultraj , proc. Intentat de fctionar impotriva mea. Multumesc! Ce i de facut!?
Da, ”penalul ține în loc disciplinarul și civilul”! Ce să fie de făcut, trebuie să vă apărați. Veți fi citat la Parchet și trebuie să vă angajați un avocat!