Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Conf.legii care e calculul
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Conf.legii care e calculul

Bună seara , mă numesc Maria și sunt părinte monoparental, lucrez într-un depozit cu un salariu de 3210 brut și CONFORM LEGII COVID19 PENTRU A STA CU CEI 2 COPII MINORI.. EU CE SALARIU NET VOI PRIMI?
Indemnizația pentru fiecare zi liberă se plătește din capitolul aferent cheltuielilor de personal din bugetul de venituri și cheltuieli al angajatorului și este în cuantum de 75% din salariul de bază corespunzător unei zile lucrătoare, dar nu mai mult de corespondentul pe zi a 75% din câștigul salarial mediu brut utilizat la fundamentarea bugetului asigurărilor sociale de stat.