Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Venituri impozabile din participarea la sondaje de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Venituri impozabile din participarea la sondaje de opinie online?!

Veniturile obtinute din participarea la sondaje de opinie online (studii de piata) platite se declara la ANAF? Plata banilor se face de catre companii din Europa si SUA.

Multumesc
george-neagu, moderator
Da, veniturile astfel obinute in 2019 se declara la ANAF prin depunerea declaratiei unice pana la 25 mai 2020. Pastrati in casa cinci ani extrasul de cont de la banca ca sa dovediti existenta si provenienta acelor venituri.
george-neagu, moderator