Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit o asociatie nonprofit cu un singur angajat din lipsa ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

o asociatie nonprofit cu un singur angajat din lipsa de fonduri poate apela la somaj tehnic?

eu sunt un angajat al unei asociatii nonprofit ,am salariul de 1400roni brut,2 copii in intretinere si as dori sa stiu ce taxe plateste angajatorul meu pentru mine, daca ma poate baga in somaj tehnic in loc de co fara plata?
as dori sa primesc aceste informati pentru ca am probleme la locul de munca si as vrea sa stiu cum stau intr-o perioada in care toti avem probleme cu bani
va multumesc anticipat celor ce ma puteti lamuri
Angajatorul plateste aceleasi contributii pentru salariati , indiferent de forma de organizare : contributii la fondul de pensii , fond sanatate , fond somaj; poate opta pentru somajul tehnic , ceea ce ar insemna costuri mai mici cu salariile .