avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 444 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Perioada după șomajul tehnic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Perioada după șomajul tehnic

Bună ziua! După terminarea șomajului tehnic la contract de munca nedeterminat, angajatorul poate să nu te mai primească la muncă? Sau este obligat să o facă? Ce alternativa ar fi? Mulțumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:33, 13 Aprilie 2020
Poate decide concedierea salariatllor dupa somaj tehnic.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Perioada după șomajul tehnic enedaniel1 enedaniel1 Bună ziua! După terminarea șomajului tehnic la contract de munca nedeterminat, angajatorul poate să nu te mai primească la muncă? Sau este obligat să o ... (vezi toată discuția)
Anulare contract de munca Manastas23 Manastas23 Buna ziua, Aveam contract semnat in urma cu 2 săptămâni, iar astăzi am fost contactata pentru a mi spune ca acel contract va fi anulat, din cauza ... (vezi toată discuția)
Are dreptul angajatorul sa imi inchida contractul de munca in peroada de pandemie? M@M@ M@M@ Are dreptul angajatorul sa ma de a afara si sa imi incheeie contractul acum in situata de urgenta? Pt ca asta a facut! Am contractul din 02.01.2020,si a spus ... (vezi toată discuția)