avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 215 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Intrebare legata de firmele offshore in special cele ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Intrebare legata de firmele offshore in special cele din Cipru

Buna ziua,

Am o intrebare pt dvs. cata anonimitate ofera firmele din Cipru. De asemenea. Daca te ocupi de activitatea de stocks, options si FOREX trading. Si faci acele tranzactii din Romania esti suspus impozitarii de 16% in Romania? Sau trebuie doar sa platesti 10% in Cipru si 5% impozit pe dividente in Romania daca cheltui banii de la acel offshore

Alte discuții în legătură

Creeare firma offshore in cipru bm2 bm2 Buna ziua, Am o intrebare pt dvs. cata anonimitate ofera firmele din Cipru. De asemenea. Daca te ocupi de activitatea de stocks, options si FOREX trading. ... (vezi toată discuția)
Unde platesti impozite cu o firma offshore si cat platesti in romania? dany_c dany_c Salutare, As avea o intrebare daca ma apuc de activitatea de Trading la Bursa(Forex, Fututres, American Stocks). Fac trading din Romania dar firma o vreau sa ... (vezi toată discuția)
Intrebari firme offshore 2016 gistra gistra Ma gandesc sa-mi deschid o firma offshore. Ma ocup cu web design pe net. Vreau sa fac totul legal print-o firma offshore. 1) Daca firmele offshore sunt ... (vezi toată discuția)