avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 219 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Unde platesti impozite cu o firma offshore si cat ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Unde platesti impozite cu o firma offshore si cat platesti in Romania?

Salutare,
As avea o intrebare daca ma apuc de activitatea de Trading la Bursa(Forex, Fututres, American Stocks). Fac trading din Romania dar firma o vreau sa o faca in alta tara. Unde mai exact o sa platesc impozit. Daca o fac intr-o jurisdictie cum ar fii Cipru ca aicea am inteles ca sunt cele mai putine probleme. Platesc 16% in Romania fiindca aici am domiciliul? Sau platesc 10% in Cipru si 5% in Romania impozit pe dividente. Am auzit ca s-ar putea sa fie varianta aceasta dat fiind faptul ca serverele sunt in Olanda si in America si doar eu sunt in Romania si atuncea as putea sa intru sub o jurisdictie offshore? Voi ce credeti
Va multumesc anticipat pentru ajutor
O zi buna sa aveti

Alte discuții în legătură

Creeare firma offshore in cipru bm2 bm2 Buna ziua, Am o intrebare pt dvs. cata anonimitate ofera firmele din Cipru. De asemenea. Daca te ocupi de activitatea de stocks, options si FOREX trading. ... (vezi toată discuția)
Intrebare legata de firmele offshore in special cele din cipru bm2 bm2 Buna ziua, Am o intrebare pt dvs. cata anonimitate ofera firmele din Cipru. De asemenea. Daca te ocupi de activitatea de stocks, options si FOREX trading. ... (vezi toată discuția)
Intrebari firme offshore 2016 gistra gistra Ma gandesc sa-mi deschid o firma offshore. Ma ocup cu web design pe net. Vreau sa fac totul legal print-o firma offshore. 1) Daca firmele offshore sunt ... (vezi toată discuția)