avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Creeare firma offshore in Cipru
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Creeare firma offshore in Cipru

Buna ziua,

Am o intrebare pt dvs. cata anonimitate ofera firmele din Cipru. De asemenea. Daca te ocupi de activitatea de stocks, options si FOREX trading. Si faci acele tranzactii din Romania esti suspus impozitarii de 16% in Romania? Sau trebuie doar sa platesti 10% in Cipru si 5% impozit pe dividente in Romania daca cheltui banii de la acel offshore
Cel mai recent răspuns: zaragoza , utilizator 16:45, 15 Septembrie 2020
Toti lesinatii care se apuca de forex si alte activitati online se gandesc sa isi deschida firme dar habar nu au ca in Romania impozitarea este de 10% nu de 16%, puneti mana si cititi, vreti totul mura-n gura!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare legata de firmele offshore in special cele din cipru bm2 bm2 Buna ziua, Am o intrebare pt dvs. cata anonimitate ofera firmele din Cipru. De asemenea. Daca te ocupi de activitatea de stocks, options si FOREX trading. ... (vezi toată discuția)
Unde platesti impozite cu o firma offshore si cat platesti in romania? dany_c dany_c Salutare, As avea o intrebare daca ma apuc de activitatea de Trading la Bursa(Forex, Fututres, American Stocks). Fac trading din Romania dar firma o vreau sa ... (vezi toată discuția)
Offshore animis animis Doresc sa aflu mai multe informatii despre offshore dar nu prea stiu unde sa caut. Am gasit in special informatii despre cum se infiinteaza un offshore. Ma ... (vezi toată discuția)