Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Creeare firma offshore in Cipru
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Creeare firma offshore in Cipru

Buna ziua,

Am o intrebare pt dvs. cata anonimitate ofera firmele din Cipru. De asemenea. Daca te ocupi de activitatea de stocks, options si FOREX trading. Si faci acele tranzactii din Romania esti suspus impozitarii de 16% in Romania? Sau trebuie doar sa platesti 10% in Cipru si 5% impozit pe dividente in Romania daca cheltui banii de la acel offshore
Toti lesinatii care se apuca de forex si alte activitati online se gandesc sa isi deschida firme dar habar nu au ca in Romania impozitarea este de 10% nu de 16%, puneti mana si cititi, vreti totul mura-n gura!