Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract comodat

Buna ziua. Am facut un contract de comodat auto cu cumnata mea. Masina noi am cumparat o insa am trecut o pe numele ei. Acum vrem sa vindem masina ( ea o va vinde legal,, nu noi). Contractul de comodat poate creea piedici? Trebuie mers din nou la notar? Noi nu suntem in tara acum ..

Multumesc!
elizaelena1994, utilizator
Nu. Nefiind înregistrat nicăieri și dacă îi inapoiati masina cumnatei, contractul nu creează nicio problemă.