avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 761 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Moștenire teren.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Moștenire teren.

Bună ziua. Bunicul meu a avut 4 ha de teren. Avea 4 copii. În 1990 când s-au retrocedat terenurile tatăl meu era decedat. Cererea a făcut-o fratele meu. El este trecut ca și când ar fi fiul bunicului. Tatăl meu nu apare în titlu. În titlu apare fratele meu alături de unchii mei. El beneficiază de acest ha de teren din 2006 de când a decedat mama mea. Eu, nu apar în Titlu de proprietate. Cum pot să-mi revendic drepturile? Primăria nu-mi da nici un răspuns. Mulțumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Retrocedare in baza legii 67/2010 de modificarea ali 3 din art 18 a legii 18/1991 valixlm valixlm În anul 1998 un unchi a făcut cerere de moştenire de la unchiul său (frate cu tatal acestuia). Odată cu intrarea în vigoare a legii 67/1990 ... (vezi toată discuția)
Titlu de proprietate doar pe numele unui singur mostenitor slivneanu2001 slivneanu2001 Buna ziua am si eu o problema .Bunicii mei au decedat in 1986.In 1995 s-a luat pe legea 18/1991 6 ha de pamant unde este un titlu de proprietate unde apar cei ... (vezi toată discuția)
Eliberare titlului de proprietate s-a fãcut legal? valixlm valixlm În anul 1998 un unchi a făcut cerere de moştenire de la unchiul său (frate cu tatal acestuia). Odată cu intrarea în vigoare a legii 67/1990 nepoţii ... (vezi toată discuția)