avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Poate fi considerat week-endul ca facand parte din ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Poate fi considerat week-endul ca facand parte din concediu de ...

Poate fi considerat week-endul ca facand parte din concediu de odihna, daca este inclus in intervalul a 10 zile de co lucratoare ?
Serviciile turistice ar trebui impozitate pe aceasta perioada ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:12, 20 Iulie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Week-endul nu face parte din perioada de concediu de odihna,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediul de odihna lilea katy lilea katy daca imi iau concediu de odihna 10 zile lucratoare, iar programul nostru de lucru prevede ca lucram si zilele de weekend, concediul incepand in ziua de ... (vezi toată discuția)
Sunt angajata mapn de o luna si am inteles de la colegi ca se ... Ana-maria11 Ana-maria11 Sunt angajata mapn de o luna si am inteles de la colegi ca se deconteaza contravaloarea cazarii in limita a 1450 lei. Ideea este ca fiind angajata practic de ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna suplimentar fandinamo fandinamo personalul contractual din unitatile militare beneficiaza de concediul de odihna suplimentar, 5 zile lucratoare - reglementare din lege si HGR; concediul de ... (vezi toată discuția)