Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediul de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediul de odihna

daca imi iau concediu de odihna 10 zile lucratoare, iar programul nostru de lucru prevede ca lucram si zilele de weekend, concediul incepand in ziua de luni...al doilea weekend trebuie sa vin la serviciu sau se considera ca facand parte din concediu...mie asa mi se pare corect, nu doar weekendul dintre cele 10 zile..noua ni s a spus sa luam concediul de marti ca sa fie prins si al doilea weekend
Presupun ca ptr zilele din week-end nu sunteti platita mai mult sau nu vi se dau alte zile libere ptr ca ati lucrat sambata sau/si duminica, nu? Atunci zilele de concediu nu se socotesc in zilele de sambata si duminica.