Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna suplimentar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna suplimentar

personalul contractual din unitatile militare beneficiaza de concediul de odihna suplimentar, 5 zile lucratoare - reglementare din lege si HGR; concediul de odihna suplimentar nu se fractioneaz - reglementare din ordin al ministrului de interne; intrebare : daca eu - personal contractual beneficiez de oncediu de odihna suplimentar in perioada 29.11 - 06.12.2010, perioada in care este inclusa si data de 1 Decembrie, precum si doua ziel de week-end, adica sambata si duminica, zile libere, se considera concediu fractionat? va multumesc.
Zilele sa Week-end si sarbatorile legale nu se se iau in calcul. Luati zile exclusic lucratoate.
Zilele nelucratoare si cele de sarbatoare legala nu fractioneaza concediul de odihna fie el si suplimentar.
Aceasta perioada nu este considerata concediu fractionat ....