Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Intrebare legata de somaj.
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Intrebare legata de somaj.

Buna ziua, as avea nevoie de o informatie. Sunt angajat intr-un lant de cinematografe ce inca se afla inchise din cauza restrictiilor. Am primit somaj tehnic pana la 1 iunie si apoi ne-au trecut la contract suspendat pe motiv de forta majora, iar de la 1 iunie somajul tehnic a fost sistat. Intrebarea mea este daca pot beneficia de somaj normal? Multumesc.
Radu07, utilizator
Pentru somaj trebuie sa se indeplineasca mai multe conditii, ....detalii
www.avocatnet.ro/forum/discu...