avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Suspendare permis conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Suspendare permis conducere

Buna ziua! Nu stiu daca aceasta intrebare tine de dvs dar va rog sa ma lamuriti daca puteti.
In cazul in care este suspendat permisul de conducere pt 30 de zile pt neacordarea prioritatii la finalul celor 30 de zile se da examen sau se inapoiaza direct permisul?
Multumesc!
Ultima modificare: Joi, 6 August 2020
AndreeaGeorgiana2019, utilizator
Cel mai recent răspuns: AndreeaGeorgiana2019 , utilizator 11:18, 7 August 2020
Vi se restituie permisul.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permisul suspendat 60 zile Ioanaclara Ioanaclara Am fost implicată intr-un accident ușor doar cu avarii ale mașinii pt neacordare de prioritate.am fost la poliție am dat declarație mi sa suspendat ... (vezi toată discuția)
Amenda danmiclovan danmiclovan Buna ziua In urma unui accident mi s-a retinut permisul dar mi s-a dat o dovada pe 2 saptamani pt a conduce. Apoi nu am mai prelungit dovada timp de aprox. ... (vezi toată discuția)
Sustinere examen redobandire urascpolitiaromana urascpolitiaromana Salut! Mi-a fost suspendat permisul 60 de zilei pentru neacordare de prioritate plus tamponare usoara. In acest timp NU am sustinut examenul de redobandire (pt ... (vezi toată discuția)