Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Sunt angajat in domeniul Horeca si am ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Sunt angajat in domeniul Horeca si am beneficiat de ...

Buna ziua!
Sunt angajat in domeniul Horeca si am beneficiat de somaj tehnic 75% pentru o perioada de patru luni "mai-iunie-iulie-august", doresc sa va intreb de ce aceasta perioada nu figureaza ca vechime in campul muncii, deoarece am verificat si aceasta perioada este -zero- la vechimea din campul muncii, va multumesc anticipat!
bv69nelu, utilizator
Unde ati verificat ?
Am verificat la Finante, iar o colega a verificat la casa de pensii iar rezultatul a fost acelasi!
bv69nelu, utilizator
Se pare ca angajatorul dvs nu a depus Declaratia D112, iar daca a depus-o trebuie ca acesta sa transmita la ANAF declaratii rectificative pentru lunile in care salariatii au figurat pe somaj tehnic.
Vă mulțumesc frumos pentru răspuns!

Cornel Vasile a scris:

Se pare ca angajatorul dvs nu a depus Declaratia D112, iar daca a depus-o trebuie ca acesta sa transmita la ANAF declaratii rectificative pentru lunile in care salariatii au figurat pe somaj tehnic.

Doresc sa va mai intreb ceva referitor la aceasta problema, daca eu caut o schimbare a locului de munca cum trebuie sa procedez pentru a nu pierde aceasta perioada din vechime!