avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 733 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... buna ziua, care este cota lunara pe care o plateste o ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

buna ziua, care este cota lunara pe care o plateste o persoana ...

buna ziua,
care este cota lunara pe care o plateste o persoana fizica cu contract la casa de pensii
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:15, 8 Septembrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pentru anul 2020 cota contribuţiei de asigurări sociale este de 25%, astfel încât contribuţia lunară datorată pentru contractele de asigurare va fi cel puţin 558 lei pentru venitul lunar asigurat minim de 2.230 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata asigurarilor sociale si de sanatate Anca Maria B. Anca Maria B. Buna ziua, Cum pot sa imi platesc contributiile sociale si de sanatate in conditiile in care nu mai sunt angajata? Cum si unde pot sa fac cererile, ... (vezi toată discuția)
Salut tuturor.nu locuiesc in romania.am auzit din unele surse ... cochintu cochintu salut tuturor.nu locuiesc in romania.am auzit din unele surse ca este posibil sa va intra o lege in vigoare pentru cumpararea vechimii la pensie in romania.am ... (vezi toată discuția)
Plata asigurarilor de sanatate la persoanele fara venit mavrodinioan mavrodinioan Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti daca a fost aprobata legea platii de asigurare pt persoanele fara venit, iar daca se plateste va rog sa-mi spune-ti daca se ... (vezi toată discuția)