Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... buna ziua, care este cota lunara pe care o plateste o ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

buna ziua, care este cota lunara pe care o plateste o persoana ...

buna ziua,
care este cota lunara pe care o plateste o persoana fizica cu contract la casa de pensii
Pentru anul 2020 cota contribuţiei de asigurări sociale este de 25%, astfel încât contribuţia lunară datorată pentru contractele de asigurare va fi cel puţin 558 lei pentru venitul lunar asigurat minim de 2.230 lei.