Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua!Copilul meu împlinește 2 ani in 14 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua!Copilul meu împlinește 2 ani in 14 decembrie.Cand ...

Buna ziua!Copilul meu împlinește 2 ani in 14 decembrie.Cand ar trebui sa ma întorc la munca in conditiile in care soțul meu nu lucrează de 2 ani .Cum este cu luna tatălui, pierd o lună, trebuie sa ma întorc mai repede chiar dacă el nu a lucrat si nu are de unde sa isi ia acea lună liberă ?Si la fel daca nu vreau sa iau suplimentul de inserție?Multumesc anticipat!
Buna ziua,
Anuntati la primarie/AJPIS ca tatal nu indeplineste conditiile pentru a beneficia de luna ce-i revine si atunci o sa stati acasa pana pe 14 Dec., urmand a incepe munca pe 15.
Sa anuntati aceste aspecte si angajatorului.
daca tatal nu indeplineste conditiile si nici nu doriti stimulent de insertie , in conditiile mentionate mai sus , revenirea la munca se va face in 15.12.2020