Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... greseli in carnetul de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

greseli in carnetul de munca

Gen:f
Data nasterii:1967
Stagiul de cotizare:33 ani 7 luni
Alte date: din 1993 pana la momentul actual(27 ani) grupa II - sectie de TBC.
In perioadele :
01.10.1986 – 15.06.1988
am lucrat in chirurgie sectia de Anestezie -Terapie Intensiva in 3 ture , sora medicala tip I , in carnetul de munca perioadele de mai sus nu sunt mentionate grupa II,la colega mea pe aceea perioada este trecut in carnetul de munca Grupa II si este deja in pensie.
Intrebare : cine face corectii in carnetul de munca ? cand pot iesi la pensie? cu stima Mauritz
Corectia o poate face angajatorul din acea perioada sau vi se poate elibera adeverinta pentru activitatea desfasurata in grupa de munca.