avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... greseli in carnetul de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

greseli in carnetul de munca

Gen:f
Data nasterii:1967
Stagiul de cotizare:33 ani 7 luni
Alte date: din 1993 pana la momentul actual(27 ani) grupa II - sectie de TBC.
In perioadele :
01.08.1985 - 26.08.1986
01.10.1986 – 15.06.1988
22.04.1992 - 01.06.1993
am lucrat in chirurgie sectia de Anestezie -Terapie Intensiva in 3 ture , sora medicala tip I , in carnetul de munca perioadele de mai sus nu sunt mentionate grupa II,la colega mea pe aceea perioada este trecut in carnetul de munca Grupa II si este deja in pensie.
Intrebare : cine face corectii in carnetul de munca ? cand pot iesi la pensie? cu stima Mauritz
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:41, 14 Septembrie 2020
Corectia o poate face angajatorul din acea perioada sau vi se poate elibera adeverinta pentru activitatea desfasurata in grupa de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie anticipata luci_h62 luci_h62 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu cateva indrumari :) Sunt nascuta in 2.03.2014, am 34 ani ani de cotizatie in august. - am lucrat 8 ani intr-un laborator ... (vezi toată discuția)
Cum poți afla daca Carmeneni Carmeneni Cum poți să știu că îndeplinesc condițiile de pensionare, dacă am lucrat în condiții speciale și deosebite? La ce instituțiile mă pot adresa? (vezi toată discuția)
Pensia anticipata españa españa salutari vreiam sa stiu daca mama mea se poate pensiona la cerere care sant conditiile cati ani trebuie sa aiba si cati ani de munca multumesc foarte mult (vezi toată discuția)