avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... in perioada starii de alerta au fost 14 persoane in ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

in perioada starii de alerta au fost 14 persoane in telemunca,dar ...

in perioada starii de alerta au fost 14 persoane in telemunca,dar momentan sunt doar 5, se poate cere pentru 14 persoane cate 2500 lei,sau doar celor care inca lucreaza in sistem telemunca?
Cel mai recent răspuns: Manuela Rășină , administrator 06:19, 16 Septembrie 2020
Bună ziua,

Banii se dau doar pentru cei care lucrează și acum în regim de telemuncă, cu condiția să fi fost înregistrați în Revisal pe perioada stării de urgență măcar o jumătate de lună.

Guvernul a adoptat acum puțină vreme un ajutor financiar pentru IMM-urile care au trecut salariații în regim de telemuncă: pe scurt, e vorba de câte 2.500 de lei pentru fiecare telesalariat (acordați o singură dată), dacă acesta este regăsit în sistem ca telesalariat măcar 15 zile lucrătoare pe perioada stării de urgență (16 martie - 14 mai 2020) și dacă încă lucrează în regim de telemuncă.

www.avocatnet.ro/articol_554...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sprijin 2500 lei pentru telesalariati part time feliciaND feliciaND Buna ziua, Intrucat s-a publicat legea 282/2020 privind extinderea sprijinului de 2500 lei/telesariat si pentru perioada starii de alerta, va rog sa ma ... (vezi toată discuția)
2500 lei ajutorul de telemunca in starea de alerta pentru alti angajati decat cei pentru care s-a obtinut pentru starea de urgenta apetra apetra Am beneficiat de ajutorul de telemunca pentru angajati in starea de urgenta. In starea de alerta am mai angajat oameni, au revenit angajati din concediu ... (vezi toată discuția)
Oug 132/2020 andreea.anghel1 andreea.anghel1 Buna ziua, Am o intrebare referitor la ajutorul de la stat conform OUG 132/2020 in valoare de 2500 Ron. De ex: Intr-o companie angajatii lucreaza in regim ... (vezi toată discuția)