avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, As dori sa intreb daca pot trece din ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, As dori sa intreb daca pot trece din sistemul de pensii ...

Buna ziua,
As dori sa intreb daca pot trece din sistemul de pensii militar in cel ,, civil,, , avand in vedere ca in armata am lucrat vreo 20 ani , iar in ,,viata civila,, lucrez di 1999 , cu mici intreruperi.,
Multumesc,

Alte discuții în legătură

Limita de varsta in sistemul militar si pensionar medical in sistemul civil oksanamira oksanamira As dori sa aflu mai multe despre acest subiect intru-cat am 56 de ani am iesit la pensie din sistemul militar si sunt in prezent pensionat medical in sistemul ... (vezi toată discuția)
Conditii de pensionare MIRCEA AVASILOAIE MIRCEA AVASILOAIE Buna ziua ,am 55 de ani ,am lucrat 23 de ani,la grupa 1,dar sunt si subofiter in rezerva ,as intreba nu pot benificia de pensie daca nu am fost activ decit in ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. as avea o intrebare , daca ma puteti ajuta .am 50 ... lenuta Alex lenuta Alex Buna ziua. As avea o intrebare , daca ma puteti ajuta .Am 50 ani impliniti ,lucrez la penitenciar cu 20 ani si 8 luni, in sistem , cu 1 an armata , cu 1 an ... (vezi toată discuția)