Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurari auto
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurari auto

Vreau sa achizitionez servicii de asigurare a autovehiculelor RCA Si CASCO. Valoarea estimata pentru ambele servicii depaseste 15000 euro dar pentru fiecare serviciu in parte nu. Ce procedura trebuie sa initiez?
Consider ca pt RCA se poate lua in calcul codul 66516100-1 Servicii de asigurare de răspundere civilă auto
iar pentru CASCO 66514110-0 Servicii de asigurare a autovehiculelor
la ce va referiti cand spuneti servicii rca si casco
RCA este asigurarea de raspundere civila auto si este obligatorie iar CASCO este o asigurare facultativa.
Cu respect pt dvs, detin un boker de asigurare stiu ce inseamna
Nici eu nu inteleg ce vrei sa spuneti ca vreti sa achizionati... Vrei sa faceti asigurare sau sa va faceti vreo firma care sa se ocupe cu asa ceva? :)
@ionutzoancea
Presupun ca doriti sa infiintati/cumparati o firma de broker asigurari.Este corect?
:offtopic:@iakubovicz Repetati mereu : "detin un broker" si va oferiti serviciile.
Nu este locul potrivit pentru reclama comerciala, este chiar non-regulament.
Limitati-va de a comenta/consilia user-ii "la vedere", in avantajul celor interesati.Pentru afacerea dvs. exista alte mijloace/cai de comunicare.