avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurari auto
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurari auto

Vreau sa achizitionez servicii de asigurare a autovehiculelor RCA Si CASCO. Valoarea estimata pentru ambele servicii depaseste 15000 euro dar pentru fiecare serviciu in parte nu. Ce procedura trebuie sa initiez?
Consider ca pt RCA se poate lua in calcul codul 66516100-1 Servicii de asigurare de răspundere civilă auto
iar pentru CASCO 66514110-0 Servicii de asigurare a autovehiculelor
Cel mai recent răspuns: ondin_y , utilizator 15:15, 23 Decembrie 2009
la ce va referiti cand spuneti servicii rca si casco
RCA este asigurarea de raspundere civila auto si este obligatorie iar CASCO este o asigurare facultativa.
Cu respect pt dvs, detin un boker de asigurare stiu ce inseamna
Nici eu nu inteleg ce vrei sa spuneti ca vreti sa achizionati... Vrei sa faceti asigurare sau sa va faceti vreo firma care sa se ocupe cu asa ceva? :)
@ionutzoancea
Presupun ca doriti sa infiintati/cumparati o firma de broker asigurari.Este corect?
:offtopic:@iakubovicz Repetati mereu : "detin un broker" si va oferiti serviciile.
Nu este locul potrivit pentru reclama comerciala, este chiar non-regulament.
Limitati-va de a comenta/consilia user-ii "la vedere", in avantajul celor interesati.Pentru afacerea dvs. exista alte mijloace/cai de comunicare.

Alte discuții în legătură

Casco teodor82 teodor82 In cazul in care detinatorul unui autovehicul cu care am fost implicat intr-un accident are asigurare CASCO, iar vina producerii accidentului imi apartine, ... (vezi toată discuția)
Despăgubire rca, auto subevaluat. ce aș putea să fac într-o astfel de situație? adelin04 adelin04 buna seara. in data de 14 septembrie 2017 am avut un accident auto unde nu am fost de vina si sunt parte pagubita. masina mea a fost incadrata la dauna ... (vezi toată discuția)
Expertiza auto? AnaAma2015 AnaAma2015 valoarea de circulatie a unui autovehicul se stabileste de expertul tehnic auto? (vezi toată discuția)