Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Politica de retur la un magazin online?
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Politica de retur la un magazin online?

Buna ziua,

In cazul unui magazin online cu produse predominant second-hand si o mica parte noi (outlet), care ar trebui sa fie politica de retur si in ce conditii?

Multumesc!
george-neagu, moderator
Ca orice alt magazin online (politica de achizitii si livrare, politica gdpr si cookies, politica de retur - minim 14 zile).

Editat_ incecati titusi sa nu mai citati, si mie mi-e greu sa esitez de pe telefon.
gi-jane2, moderator