avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Politica de retur la un magazin online?
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Politica de retur la un magazin online?

Buna ziua,

In cazul unui magazin online cu produse predominant second-hand si o mica parte noi (outlet), care ar trebui sa fie politica de retur si in ce conditii?

Multumesc!
Ultima modificare: Vineri, 9 Octombrie 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cristina Filimon , Avocat 20:52, 9 Octombrie 2020
Ca orice alt magazin online (politica de achizitii si livrare, politica gdpr si cookies, politica de retur - minim 14 zile).

Editat_ incecati titusi sa nu mai citati, si mie mi-e greu sa esitez de pe telefon.
Ultima modificare: Vineri, 9 Octombrie 2020
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dreptul consumatorului de a returna produsele Reala Reala Salutare tuturor, Am marea rugaminte de a-mi confirma daca eu inteleg corect legea (O.G.) 130/2000 (modificata prin legea ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, as dori sa imi deschid un anticariat online si nu ... Roxana 9 Roxana 9 Buna ziua, as dori sa imi deschid un anticariat online si nu gasesc exact informatii despre asta, am gasit ca si cod caen 4791 pt exclusiv online si ca ar ... (vezi toată discuția)
Intrebare magazin on-line him19 him19 Buna ziua, Locuiesc într-o tara straina de ceva timp si am observat ca preturile unor articole sunt mai mici in România, decat in tara in care locuiesc. Ma ... (vezi toată discuția)