Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Se aplica prevederile legii 109/2011?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Se aplica prevederile legii 109/2011?

Buna ziua! Daca societatea are capital majoritar de stat si se aplica prevederile legii 109/2011, adica directorul societatii nu mai are CIM ci contract de mandat, perioada in care CIM-ul este suspendat, cum se poate tine evidenta vechimii totale, avand in vedere ca noi practicam inca acordarea de spor vechime, care este legat strict de vechimea acumulata in munca! Multumesc!
george-neagu, moderator